Czy zabieg przedłużania rzęs jest szkodliwy dla oczu?
            W ostatnim czasie na rynku panuje trend przedłużania rzęs. Każda z Nas marzy o długich, gęstych, pięknie wywiniętych rzęsach. Niestety, natura zazwyczaj nie jest aż tak łaskawa, a z pomocą przychodzą producenci sztucznych rzęs.
            Przedłużanie rzęs jak wszystko ma swoje plusy i minusy. Na pewno plusem jest to, że nieustannie nasze spojrzenie jest piękne i wyraziste w dzień i w nocy, mamy więcej czasu np. rano, ponieważ skraca to czas naszego makijażu, podczas wyjazdu na wakacje nie musimy martwić się o nasz wygląd- rzęsy wszystko ratują.  Efekt utrzymuje się 4-6tygodni później trzeba pamiętać o uzupełnianiu, aby wyglądało to estetycznie.
Zabieg przedłużania rzęs można wykonywać również przy noszeniu okularów czy soczewek kontaktowych. Osoby z wadą wzroku mogą mieć problem z wykonywaniem makijażu, więc jest to dla nich bardzo wygodne rozwiązanie. Nie jest to żadnym przeciwwskazaniem, mit ten jest bardzo często powielany. Wystarczy odpowiednie dobranie długości i grubości rzęs.
Nieprawdą jest również to, że niszczy to nasze naturalne rzęsy. Przy prawidłowym zaaplikowaniu rzęs nasze naturalne rzęsy nie odczują zabiegu. Ważne jest, by wybierać gabinety lub stylistki, które używają tylko profesjonalnych produktów i dbają o ich higienę.
            Rzadko, ale występującym problemem przy przedłużaniu rzęs jest  alergia. Gdy stylistka używa produktów, które nie są polecane alergikom może dojść do podrażnienia oka. Ważne, by powiedzieć o tym przed przedłużaniem ewentualnie zrobić test alergiczny. Są specjalne kleje, które są delikatniejsze dla oczu i wtedy ryzyko maleje do 0. 
Przeciwwskazaniem tego typu zabiegów na pewno będzie chemioterapia, zapalenie spojówek, zaćma, jaskra, entropia i ektropia – podwijanie się powiek, jęczmień, gradówka.
            Myśląc nad zabiegiem przedłużania rzęs nie należy kierować się opiniami zaczerpniętymi w Internecie tylko skonsultować wszystko ze specjalistą i omówić co ewentualnie nas niepokoi oraz wybierać tylko profesjonalne gabinety lub miejsca, których produkty posiadają atesty.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jaki wybrać prezent na WALENTYNKI??

Jakie szkła do komputera?